6 grudnia 2022
– | Szkolenie dla nauczycieli z obsługi interaktywnych monitorów dotykowych – ZSP w Nietążkowie.
O projekcie
„Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wspiera rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów przygotowując ich do życia w społeczeństwie informacyjnym.
W ramach programu rządowego Aktywna Tablica 2020-2024 (edycja 2022) nasze szkoły: Branżowa Szkoła I stopnia, Technikum oraz Liceum ogólnokształcące przy ZSP im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie, otrzymały dofinansowanie na zakup 9 interaktywnych monitorów dotykowych, które zostały zainstalowane w klasach.
Koordynatorami projektu w naszej szkole są: p. Ewa Nowacka-Wieczorek, p. Renata Kiąca i p. Joanna Kozak-Kaczmarek.
Zastosowanie nowoczesnych pomocy naukowych, znacznie uatrakcyjnia prowadzone zajęcia a także podnosi efekty pracy dydaktycznej (wzrost zainteresowania uczniów lekcją i poznanymi treściami oraz wzmocnienie motywacji do nauki). Monitory interaktywne będą wykorzystywane w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z różnych przedmiotów.
Międzyszkolna sieć współpracy
Głównym celem międzyszkolnej sieci współpracy jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystywania TIK podczas zajęć lekcyjnych.
W ramach „Aktywnej Tablicy” współpracujemy z następującymi szkołami:
1. Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie
2. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie
3. II Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

Rada Rodziców
Prezydium Rady Rodziców
Przewodnicząca: |
Violetta Gładysiak tel. 695778882 |
|
Zastępca przewodniczącej: |
Magdalena Ratajczak |
Skarbnik: |
Anna Cieślak |
Sekretarz: |
Zbigniew Chudziński |
Członek Zarządu RR: |
Dorota Leśna Joanna Frąckowiak |
|
|
Nr konta: | 45 8667 0003 0009 8401 2000 0040 |
 Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce
pokaż »
« ukryj

Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce

http://zawodprzyszloscidekarz.pl
https://facebook.com/dekarzPSD
Zastanawiasz się nad wyborem kierunku kształcenia po szkole podstawowej? Nie masz pomysłu na życie? Chciałbyś robić coś ciekawego, twórczego, co daje satysfakcję i niemałe pieniądze? Pomyśl o zawodzie dekarza! W tej pracy możesz zdobyć wiele przydatnych umiejętności, korzystać z nowoczesnych technologii, a przy tym bardzo dobrze zarobić! Zajrzyj na https://www.zawodprzyszloscidekarz.pl... i sprawdź, gdzie nauczysz się tego zawodu. Nie czekaj, zapisz się do szkoły branżowej, a praca sama Cię znajdzie!
https://www.youtube.com/watch?v=9CvaoXvQheo
https://www.youtube.com/watch?v=mfXdQPtfXv0&t=16s
https://www.youtube.com/watch?v=Uw-DXB9I9pU&t=301s
W naszej szkole, w Nietążkowie, proponujemy zawód DEKARZA na poziomie branżowej szkoły I stopnia i w technikum. Uczniowie, którzy się kształcą w tym kierunku, są pod opieką Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tego względu mają bezpłatne szkolenia, stypendium na zakończenie każdej klasy oraz bardzo dobrej jakości, w fantastycznej stylistyce ubiory do pracy.

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska Starszy Specjalista Pracy Socjalnej
|