Czas Zawodowców dla Wielkopolski
25-26.03.2025 r.
W dniach 25-26 marca spedytorzy z klasy 4saz uczestniczyli w warsztatach zawodowych na Politechnice Poznańskiej w ramach nowego programu „Czas Zawodowców dla Wielkopolski”. Pierwszego dnia rozwijali swoje kompetencje miękkie oraz diagnozowali swoje predyspozycje zawodowe. Drugi dzień zajęć spędziliśmy w Laboratoriach Silników Spalinowych oraz Napędów Pojazdów Przyszłości. Uczniowie mogli przeprowadzić badania na hamowni silników oraz podłączyć i skalibrować jedyną w Europie bramę emisyjną pozwalającą prowadzić analizę składu spalin. Dr inż. Michalina Kamińska zaznajomiła uczniów z budową napędów hybrydowych w pojazdach oraz działaniem ogniw paliwowych. Dostaliśmy możliwość rozłożenia silnika elektrycznego oraz łączenia ogniw wodorowych w różnych układach funkcjonalnych.
Wynieśliśmy z tych zajęć dużo pozytywnych wrażeń, a uczniowie mogli poczuć się jak na zajęciach akademickich.
J. Grzelak

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego
zgłaszanie od 15 marca do 15 maja
pokaż »
« ukryj

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej