Warsztaty profilaktyczne
13.11.2024 r.
Dnia 13 listopada z Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie odbyły się warsztaty, które przeprowadziła mgr Helena Strzałkowska z Młodzieżowego Centrum „Alternatywa” w Lesznie. Spotkanie zostało przeprowadzone w formie wykładu, prezentacji i dyskusji oraz scenek pokazujących jak reagować w określonych sytuacjach, w którym wzięli udział nauczyciele i rodzice. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zagrożenia w świecie młodych osób w następującym obszarze:
- Przyczyny uzależnień i zaburzeń emocjonalnych
- Przemoc fizyczna, psychiczna oraz jej konsekwencje (sposoby reagowania celem powstrzymania przemocy)
- Stany depresyjne i inne trudności emocjonalne
- Uzależnienia od Internetu, hazardu, zakupów
- Samookaleczenia
- Stres, jak sobie radzić
Warsztaty dla nauczycieli i rodziców były cennym źródłem wiedzy, uczestnicy spotkania chętnie angażowali się w dyskusje i konwersacje, szukali odpowiedzi na nurtujące je pytania i byli ciekawi nowych treści i zdobywania wiedzy.
Kalendarz przytuliska
Nowy kalendarz przytuliska na rok 2024/2025
pokaż »
« ukryj
Kalendarz przytuliska
Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej