Festiwal Nauki i Sztuki na UAM w Poznaniu
11.04.2025 r.
11 kwietnia Koło Chemiczne działające w ZSP im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie wraz z opiekunami uczestniczyło po raz kolejny w Festiwalu Nauki i Sztuki. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „odpowiedzialność” – temat niezwykle aktualny i ważny we współczesnym świecie. Większość wydarzeń nawiązywało do odpowiedzialności w nauce, sztuce, życiu.
„Bądź odpowiedzialny za swoje szczęście – (bio)syntezuj właściwe neuroprzekaźniki.” Wykład o hormonach szczęścia na Wydziale Chemii w którym uczestniczyli młodzi chemicy wyzwolił endorfiny, które pozwoliły w laboratorium zielonych kosmetyków osiągnąć pełnię szczęścia podczas wytwarzania własnych produktów pielęgnacyjnych.
Zielone kosmetyki – odpowiedzialne piękno. Wydział Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu udostępnił młodzieży swoje laboratoria i sale wykładowe. Grupa młodych naukowców w laboratorium Pani dr Marty Marzec przeprowadzała badania surowców kosmetycznych do skóry. Entuzjazm towarzyszący odkryciom na długo pozostanie w pamięci. Produkty własnej produkcji długo jeszcze będą nam towarzyszyć i przypominać emocje towarzyszące wspólnej przygodzie.

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego
zgłaszanie od 15 marca do 15 maja
pokaż »
« ukryj

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej