Etap wojewódzki XL Olimpiady Ekologicznej
05.04.2025 r.
W sobotę 5 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się II etap XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały Nicola Białasik (III lo) i Emilia Rabiega (II taz). Z całego kraju z 1800 osób zakwalifikowało się tylko 60 laureatów, by na szczeblu wojewódzkim zmierzyć się w kolejnym etapie. Uczestnicy rozwiązywali test z 50 zadaniami opracowanymi przez Komitet Główny Olimpiady. Zakres tematyczny obejmował szeroko pojętą ochronę środowiska (wody, gleby, obszary leśne, ekologię pól, aglomeracji miejskich itp.).
Celem olimpiady jest kształtowanie wśród młodzieży świadomości ekologicznej i odpowiednich postaw względem środowiska przyrodniczego a także budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Olimpiada ma za zadanie pobudzać aktywność badawczą, inspirować do podejmowania inicjatyw działań praktycznych na rzecz ochrony przyrody, poprawy stanu środowiska, krajobrazu oraz warunków życia ludzi.
Laureatom II etapu życzymy dalszych sukcesów. W czerwcu III etap ogólnopolski. Powodzenia!
Magdalena Połczyńska
Opiekun szkolnego Koła Ekologicznego

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego
zgłaszanie od 15 marca do 15 maja
pokaż »
« ukryj

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej