Spotkanie z ALVO „Must have przyszłego pracownika”
27.11.2023 r.
W poniedziałek 27 listopada gościliśmy w naszej szkole firmę ALVO Medical, która wraz z p. Norbertem Kozłowskim z CWRKDiZ w Lesznie przeprowadziła pierwsze spotkanie z cyklu: „Must have przyszłego pracownika”. W zajęciach ze specjalistami HR`owcami poruszono zagadnienia dotyczące rekrutacji oraz kompetencji na rynku pracy. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 3b1a, 3b1b, 5sta oraz 5stb. Jednocześnie klasa 1ts uczestniczyła w warsztatach nt. sporządzania dokumentów aplikacyjnych, które poprowadziła p. Ewelina Pawlak z CWRKDiZ w Lesznie. Miejmy nadzieję, że ww. spotkania pomogę naszym uczniom „poznać” wymagania pracodawców i „dostosować” swoje kompetencje do zmieniającego się rynku pracy.
L. Nowacka

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego
zgłaszanie od 15 marca do 15 maja
pokaż »
« ukryj

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej