Sukces na 44. Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
4.3.2024 r.
Dnia 4 marca drużyna w składzie: Weronika Nadolna 5stb, Katarzyna Masłowska 2ts i Natalia Tryjanowska 2ts uczestniczyła w finale okręgowym Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Dziewczyny zajęły najwyższe w historii naszych występów 2. miejsce zespołowo w Okręgu Poznańskim. Po siedmiogodzinnych zmaganiach: test wiedzy z zakresu historii wynalazczości i prawa patentowego, umiejętność praktycznego zastosowania dokumentacji związanej z ochroną wynalazków, etap ustny dotyczący historii wynalazków i ochrony patentowej w Polsce i Europie, wyłoniono najlepszą dziesiątkę w klasyfikacji indywidualnej. Olbrzymi sukces osiągnęła Weronika, która zdobywając 2. miejsce zakwalifikowała się do etapu centralnego. Natalia i Kasia zajęły odpowiednio 5. i 10. miejsce co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi edycjami. Między 15 a 23 marca odbędzie się trzyetapowy finał centralny Olimpiady.
J.G.
Sukces na 44. Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
1 z 3
Sukces na 44. Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
2 z 3
Sukces na 44. Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
3 z 3
Kalendarz przytuliska
Nowy kalendarz przytuliska na rok 2024/2025
pokaż »
« ukryj
Kalendarz przytuliska
Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej