„Fast czy slow fashion. Co to jest zrównoważona moda”
13.6.2024 r.
Na wykładzie prowadzonym przez nauczycielkę Alinę May-Siejak poruszono wiele aktualnych tematów związanych z wpływem przemysłu tekstylnego na nasze środowisko. Podkreślono że produkcja ubrań odpowiada za 10 procent emisji gazów cieplarnianych, zużywa ogromne ilości wody i generuje mnóstwo odpadów. Kupując ubrania z kategorii Fast fashion musimy być świadomi, że do jej produkcji wykorzystywane są małe dzieci. Pracują one w ciężkich warunkach i zarabiają bardzo niewiele.
Na końcu wykładu uczniowie dyskutowali co mogą zrobić jako konsumenci aby ograniczyć ten negatywny wpływ mody na życie zwierząt, ludzi i całej planety.
Po wykładzie odbyła się SWAP PARTY czyli wymianka odzieży. Nauczyciele i uczniowie wymienili się ubraniami, które już nie noszą. Ta akcja cieszyła się wielkim powodzeniem i wszyscy uczestnicy uznali, że musi się ona wkrótce znowu odbyć.
Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce
pokaż »
« ukryj
Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce
http://zawodprzyszloscidekarz.pl
https://facebook.com/dekarzPSD
Zastanawiasz się nad wyborem kierunku kształcenia po szkole podstawowej? Nie masz pomysłu na życie? Chciałbyś robić coś ciekawego, twórczego, co daje satysfakcję i niemałe pieniądze? Pomyśl o zawodzie dekarza! W tej pracy możesz zdobyć wiele przydatnych umiejętności, korzystać z nowoczesnych technologii, a przy tym bardzo dobrze zarobić! Zajrzyj na
https://www.zawodprzyszloscidekarz.pl... i sprawdź, gdzie nauczysz się tego zawodu. Nie czekaj, zapisz się do szkoły branżowej, a praca sama Cię znajdzie!
https://www.youtube.com/watch?v=9CvaoXvQheo
https://www.youtube.com/watch?v=mfXdQPtfXv0&t=16s
https://www.youtube.com/watch?v=Uw-DXB9I9pU&t=301s
W naszej szkole, w Nietążkowie, proponujemy zawód DEKARZA na poziomie branżowej szkoły I stopnia i w technikum. Uczniowie, którzy się kształcą w tym kierunku, są pod opieką Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tego względu mają bezpłatne szkolenia, stypendium na zakończenie każdej klasy oraz bardzo dobrej jakości, w fantastycznej stylistyce ubiory do pracy.
Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej