Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Close X

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

solidarni-z-ukrainą Facebook

Niedziela, 28 maja 2023 r.
aktywna tablica
„Sadzonki” budują Tradycyjny sad
10.03.2023 r.

 • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
   


 • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
   


 • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
   


 • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
   


 • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
    • „Sadzonki” budują Tradycyjny sad
   W klasie 1 taz powstał zespół projektowy o nazwie „Sadzonki”. Zaczynając szkołę na kierunku Technika Architektury Krajobrazu marzyli o stworzeniu nowej przestrzeni na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. W styczniu od Pani mgr inż. arch. Pauliny Pacholczyk dowiedzieli się o konkursie “Tradycyjny Sad”. Pomysł przykuł ich uwagę, więc od razu ruszyli do działania.
Na samym początku stworzyli zespół składający się z 9 uczniów oraz opiekuna. Demokratycznie wyznaczyli lidera grupy, którym jest Ania K. – doskonale nadaje się ze względu na to, że jest stanowcza, potrafi nas wszystkich zgrać oraz odnajduje się w terenach zieleni, jest według członków grupy niesamowitą osobą, potrafiącą rozpoznać najwięcej z nas roślin. Kierownikiem została Klaudia, ponieważ potrafi dobrze zorganizować czas i pracę oraz ma zdolność planowania. Kolejnymi osobami są uzdolnione graficzki Anna Nowak i Gabrysia Piotrowska, które stworzyły wspaniałe logo naszej grupy. Oprócz grafiki Ania jest również uzdolniona plastycznie, potrafi narysować i namalować wszystko, nawet to co się rusza nie jest dla niej problemem. Gabrysia natomiast jest niezłą graficzką oraz informatyczką, której żaden program nie jest straszny. Kolejną cudowną osobą jest Julia, która jest wspaniałym fotografem. Jej hobby jest fotografia, potrafi wstać wcześnie rano, aby zrobić piękne zdjęcia wschodu słońca, jej album tworzą zdjęcia roślin i architektura Polski oraz Świata. Następnymi osobami są aktorzy w składzie: Natalia i Miłosz. Wybrano ich, ponieważ idealnie wpasowują się w każdą rolę, a przede wszystkim potrafią każdego z rozśmieszyć i mimo natłoku pracy zawsze jest z nimi wesoło. Ostatnimi osobami są najwspanialsze pisarki, a mianowicie Emilia oraz Lidia. Dziewczyny zawsze wiedzą co powiedzieć, a o napisaniu już nie wspomnimy. Na każde pytanie znają odpowiedź, a w szczególności potrafią pięknie odpowiedzieć.
Zespół został oficjalnie przedstawiony na spotkaniu klasy 1 taz oraz 2 saz. Tam „Sadzonki” opowiedzieli o swoich pomysłach i jakie wartości ze sobą dla środowiska niesie założenie sadu. Projektowany teren znajduje się za starą stajnią tzw. padok. Dziś tam nie ma koni, ale może powstanie piękny teren, o ogromnych wartościach krajobrazowych i przyrodniczych.
Mamy nadzieje, że dostaniemy grand na realizację naszego projektu. Czekamy na wyniki konkursu organizowanego przez Bank Ochrony Środowiska.

Pozdrawiamy,
Sadzonki!e-dziennik   e-learning
 zdjecie-do-mlegitymacji

Patronat
Politechniki
Poznańskiej


Inspektor ochrony danych
Grzegorz Król  
e-mail: iod(m)zspnietazkowo.pl


Certyfikaty i odznaczenia

zobacz »

Gratulacje i podziękowania


Nasi Partnerzy

zobacz »// //$szer="640"; //$srodek="margin-left: -".($szer/2)."px"; //echo "
//"; ?>