Spotkanie ze Służbą Więzienną
7.04.2022 r.
W czwartek 07.04.2022 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Służby Więziennej z Poznania: mjr Pawła Świetlika – Specjalistę działu kadr Aresztu Śledczego w Poznaniu oraz st. szer. Huberta Urbańskiego – Młodszego psychologa działu penitencjarnego.
W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2loa; 3gla; 3glb oraz 4rsz. Celem prelekcji było przedstawienie specyfiki pracy funkcjonariusza SW oraz procedur naboru do służby. Nasza młodzież nie tylko uważnie słuchała, ale także zadawała pytania. Miejmy nadzieję, że to spotkanie zaintrygowało naszych uczniów i w swoich dalszych planach edukacyjnych oraz zawodowych rozważą opcję kariery w szeregach SW.
Lidia Nowacka
Doradca zawodowy

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej