Konkurs fryzjerski „Przyjęcie u Pani MIKOŁAJOWEJ”
6.12.2021 r.
6 grudnia br. odbył się IX międzyszkolny konkurs fryzjerski online pt.: „Przyjęcie u Pani MIKOŁAJOWEJ”. Jego organizatorem był Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Klaudia Lorenz kl. 2b1b (II miejsce), Anna Skoracka kl. 3sba (wyróżnienie) oraz Alicja Walkowiak kl. 3sbb. Głównym zadaniem uczestników było wykonanie fryzury fantazyjnej, przedstawiającej wyimaginowany świat i zarazem poruszającej temat ludzkiej wyobraźni. Swoje inspiracje dziewczyny realizowały na modelkach, których stylizacja miała być dostosowana do charakteru fryzur i tematu konkurencji. Wszystkie zmagania konkursowe rejestrowane były przez kamery. Dzięki współpracy z p. Sylwią Drożdżyńską, właścicielką Salonu fryzjerskiego Uroda w Śmiglu, dwie z uczennic uczestniczyły w konkursie prosto z salonu, natomiast jedna ze swojego domu. Gratulujemy wszystkim dziewczynom pomysłowości i kreatywności w realizacji zadania konkursowego oraz życzymy kolejnych sukcesów w życiu zawodowym.
Doradca zawodowy

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej