Panel zdalny Czas zawodowców BIS
28.10.2021 r.
W czwartek 28 października 2021 r. odbył się kolejny panel zdalny, w ramach projektu: Czas zawodowców BIS – ZAWODOWA WIELKOPOLSKA pt. „Nowoczesne metody i techniki doskonalenia kompetencji uczniów technikum”. Był on dedykowany uczniom, studentom, nauczycielom, doradcom zawodowym oraz pracodawcom. Jednym z jego uczestników był Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie, który reprezentowały klasy: 3sta (technik informatyk z p. M. Miedziarek), klasa 3gta (technik informatyk z p. P. Fęglerskim i p. J. Nieniewskim) oraz 3gta (technik spedytor z p. J. Grzelakiem i p. L. Nowacką). W trakcie panelu uczestnicy mogli posłuchać wypowiedzi ekspertów nt. metod doskonalenia kompetencji, zarówno kluczowych, jak i miękkich, coraz bardziej pożądanych przez obecnych pracodawców. Ponadto mieli okazję uzyskać praktyczne rady i wskazówki z ust tegorocznego absolwenta technikum łączności, obecnie studenta Politechniki Poznańskiej, dotyczące odkrywania swojego potencjału i wykorzystywania nadążających się okazji do ciągłego rozwoju zawodowego. Zwieńczeniem spotkania była możliwość uczestniczenia w dyskusji i zadawania pytań. Miejmy nadzieję, że udział w wydarzeniu będzie inspiracją dla młodych ludzi, jak wydobyć z siebie „ukryte” zasoby i wykorzystać swoje kompetencje, aby się odnaleźć we „współczesnym” rynku pracy.
L. Nowacka
Doradca zawodowy

Odbiór świadectw
maturalnych
od 8 lipca 2025 r.
od godz. 10:00
pokaż »
« ukryj

Odbiór świadectw
maturalnych
Odbiór świadectw maturalnych
od 8 lipca 2025 r. od godz. 10:00

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej