Porozumienie o współpracy
23.08.2022 r.
Dnia 23.08.2022 r. w jednostce wojskowej w Lesznie dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie mgr Arleta Adamczak podpisała porozumienie o współpracy w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego OPW z „Patronacką jednostką wojskową – 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym w Czerwieńsku. To porozumienie umożliwia realizację programu szkolenia w klasie wojskowej w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie wojskowej, kształtowania postaw patriotycznych i obronnych jak również wspólnego działania na rzecz obronności państwa oraz rozwijania wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny. W imieniu Dowódcy 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego płk Roberta Borowy porozumienie podpisał Dowódca Garnizonu Leszno płk Daniel Katarzyński. Uczniowie szkoły w Nietążkowie, w ramach OPW, otrzymają mundury wojskowe, hełmy ochronne, busole lub kompasy, kamizelki taktyczne, repliki broni palnej, maski przeciwgazowe do wykorzystania na zajęciach praktycznych.
Wprowadzenie OPW w Nietążkowie daje możliwość realizacji w szkole edukacji wojskowej. Ma to umożliwić młodym ludziom odbycie skróconej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, czy otrzymania dodatkowych punktów przy rekrutacji do akademii wojskowych.
Porozumienie o współpracy
1 z 3
Porozumienie o współpracy
2 z 3
Porozumienie o współpracy
3 z 3

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej