Warsztaty edukacyjno – szkoleniowe
13.01.2022 r.
Dnia 13 styczna w ZSP Nietążkowo odbyły się warsztaty edukacyjno – szkoleniowe, które prowadzone były przez specjalistę psychoterapii uzależnień Helenę Strzałkowską. Tematem warsztatów była „Pomoc w sytuacjach związanych ze stresem i sytuacjami kryzysowymi, umiejętności rozpoznawania oraz umiejętności wczesnej interwencji kryzysowej – wsparcie młodej osoby i rodzica.” oraz „Podstawy oddziaływań wzmacniających motywację do zmiany zachowań szkodliwych i dysfunkcyjnych u młodych osób i pomagania w sytuacjach kryzysowych. Udzielanie porad, prezentowanie alternatywnych możliwości rozwiązań, wzmacnianie poczucia osobistej sprawczości, radzenie sobie z oporem.”
Małgorzata Korytowska

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej