Otrz��siny klas pierwszych
4.10.2017 r.
Otrzęsiny, na pewno pozostaną na długo w pamięci tegorocznych pierwszaków. Nad całym spotkaniem czuwał organizator imprezy – Samorząd Uczniowski oraz sędziowie: mgr Marzena Grześkowiak, mgr Alicja Zarzycka, mgr Małgorzata Korytowska oraz przewodnicząca SU Monika Minta.
Imprezę szkolną rozpoczęliśmy od uroczystej przysięgi. Młodzież zmagała się z wieloma zadaniami, wśród których znalazły się: picie mleka bez użycia rąk, wykonanie portretu wychowawcy, wypicie magicznej mikstury, test wiedzy o szkole, wyśpiewanie wylosowanego fragmentu tekstu z gazety do podkładu muzycznego, prezentacja klasy, najlepszy wiersz/piosenka o wychowawcy.
Jury oceniające bogatą mozaikę konkurencji miało spory problem z wyłonieniem zwycięzcy, bowiem wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Uczniowie spisali się na medal i zostali przyjęci do szkolnego grona.
Zwycięzcami wszystkich konkurencji zostali:
I miejsce – klasa I trz – wychowawczyni mgr Renata Fijałkowska
II miejsce – klasa I bb – wychowawca mgr Łukasz Złotkowski
III miejsce – klasa I tsi – wychowawczyni mgr Małgorzata Dąbrowska
Zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały Immunitet na jeden dzień bez pytania oraz słodki upominek.
O.K.

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej