Wycieczka do firmy Werner Kenkel,
24.05.2016 r.
Dnia 24 maja uczniowie klas drugich liceum oraz klasy I loa, korzystając z zaproszenia firmy Werner Kenkel, odwiedzili jej siedzibę mieszczącą się w Krzycku Wielkim. Jest to jeden z najprężniej działających i rozwijających się zakładów produkcyjnych w naszym rejonie, zatrudniający około ośmiuset pracowników. Firma zajmuje się wytwarzaniem tektury falistej oraz opakowań, które często sama projektuje.
Nasi licealiści uczestniczyli w prezentacji multimedialnej firmy, przeprowadzonej przez jej pracowników, zapoznali się z technologią produkcyjną opakowań, ze szczególnym uwzględnieniem nadruku offsetowego oraz flekso. Zwiedzili halę produkcyjną oraz pracownię projektową. Atmosferę wycieczki umilił słodki poczęstunek i mały dreszczyk emocji związany z loterią fantową, w której wylosować można było oryginalne kartonowe gadżety, zaprojektowane i wykonane przez firmę Werner Kenkel.
Wycieczka była ciekawym doświadczeniem dla je j uczestników, którzy mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcji opakowań „od podszewki” i mogli na własne oczy się przekonać, jak wiele wysiłku oraz zaangażowania trzeba, by „przeciętny Kowalski” mógł otworzyć choćby pudełko swoich ulubionych ciastek.
Wycieczka do firmy Werner Kenkel,
1 z 2
Wycieczka do firmy Werner Kenkel,
2 z 2

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego
zgłaszanie od 15 marca do 15 maja
pokaż »
« ukryj

Stypendium
Stowarzyszenia Oświatowego
im. Dezyderego Chłapowskiego

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej