Spotkanie ze starszym brygadierem w stanie spoczynku Piotrem Paw��em Bielickim
8.05.2015 r.
Dnia 8 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie odbyły się wykłady o tematyce pożarniczej. Głównym promotorem tego spotkania był starszy brygadier w stanie spoczynku Piotr Paweł Bielicki, autor wielu książek, m.in. o taktyce gaszenia pożarów. St. bryg. Piotr Paweł Bielicki stwierdził, że książki było mu o wiele łatwiej napisać, ponieważ przekazywał w nich swoją wiedzę i zawodowe doświadczenie. Podczas spotkania druh mówił o czynnikach wpływających na podejmowane decyzje w trakcie akcji ratowniczej. Wspomniał, że podczas takich działań nie warto narażać swoich kolegów i koleżanki. Wszystko o czym opowiadał, obrazował przykładami z własnego życia. O panu Piotrze, nadal aktywnie działającym w straży, można powiedzieć, że jest żywą legendą i autorytetem, z którego warto brać przykład i czerpać inspiracje. Gość starał się zachęcić uczniów do nauki, zapewniał, że wiedza którą zdobędą w młodości, może przydać się w dorosłym życiu. Druh podkreślił, iż aby podjąć pracę w służbach mundurowych należy wykazywać się silną wolą i odporną psychiką, gdyż zawód ten wiąże się z wielką odpowiedzialnością za życie innych osób.

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej