Noc Naukowc��w
27.09.2013 r.
Chemia miłości i kontrolowane wybuchy. Tej nocy każdy może być naukowcem.
W piątek 27 września 2013 r. w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali do Poznania aby uczestniczyć w kolejnej edycji „NOCY NAUKOWCÓW”. Uczniowie, tak samo jak w ubiegłym roku, jako cel wycieczki obrali Politechnikę Poznańską. Czekało na nich wiele symulacji, pokazów i wystaw. Na Fizyka Music Show można było zagrać na egzotycznych instrumentach i zobaczyć dźwięk. Jak co roku, wielu przyciągnęły pokazy robotów. Największe emocje budziły jednak wszelkiego rodzaju symulatory. Każdy chętny (po odstaniu w długiej kolejce) mógł poczuć siłę z jaką mamy do czynienia siedząc na fotelu podczas wypadku samochodowego. Bardziej odważni zasiadali w aucie i sprawdzali jak wygląda dachowanie. Wielu przyciągały z kolei alkogogle. – Okulary dają odczucie jakby miało się 0,8 do 1 promila alkoholu we krwi. Jak się je założy traci się perspektywę, oczy są zamglone i faktycznie ciężko jest trafić do wyznaczonego punktu – wyjaśniali ci, którzy mieli okazję założyć te dziwne okulary. Na zakończenie tego magicznego wieczoru wszyscy uczestnicy spotkali się na parkingu przed Centrum Mechatroniki aby obejrzeć widowiskowe wędrówki po krainie wulkanów i lodu CHEMIA OPEN AIR.
Akcja w całej Europie: Noc Naukowców to ogólnoeuropejska impreza odbywająca się tego samego dnia w 25 krajach Europy. W Polsce, oprócz Poznania, w akcję włączyły się m.in. Gdańsk, Kraków czy Tarnów. Noc Naukowców organizowana jest w Europie po raz dziewiąty. W tym roku odbyła się w ponad 300 europejskich miastach.
Małgorzata Dąbrowska

Odbiór świadectw
maturalnych
od 8 lipca 2025 r.
od godz. 10:00
pokaż »
« ukryj

Odbiór świadectw
maturalnych
Odbiór świadectw maturalnych
od 8 lipca 2025 r. od godz. 10:00

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej