Gminny Dzie�� Wolontariusza.
16.12.2014 r.
W dniu 16 grudnia 2014 roku w Bronikowie odbył się Gminny Dzień Wolontariusza. Na imprezę przyjechała młodzież i dzieci z różnych szkół, aby pochwalić się swoimi zasługami na rzecz społeczności lokalnej. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodki upominek. Wolontariusze naszej szkoły, wychowankowie internatu, udali się wraz z opiekunami panią Marią Depczyńską i panią Karoliną Majorek w skromnym gronie piętnastu osób, mimo że cała grupa to pięćdziesięcioro działających. Grupę zaprezentowała Katarzyna Gęstwa, przybliżając najważniejsze akcje, które odbyły się w tym roku szkolnym. W części artystycznej przygrywała „Strefa S.” przygotowywana przez ks. Tomasza Nowaka. Zespół mający na swym koncie mnóstwo imprez charytatywnych zagrał pięć utworów, zachęcając bardzo skutecznie do wspólnej zabawy.
mgr Karolina Majorek
ks. Tomasz Nowak

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej