Close X

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

Wtorek, 26 stycznia 2021 r.
Wstecz

22.09.2020 r.

Już po raz drugi we wszystkich nadleśnictwach odbyła się akcja #sadziMY. Tak jak w poprzednim roku leśnicy rozdawali chętnym sadzonki. Inicjatorem ogólnopolskiej akcji był prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, sadził młode drzewka w gdańskim Nadleśnictwie Lipusz, terenie zniszczonym przez huragan w 2017 r.
- Od samego początku liczyliśmy, że ta akcja zjednoczy nasze społeczeństwo we wszystkich zakątkach kraju. Apelujemy do Polaków, do wszystkich którzy kochają drzewa, by poszli do swojego nadleśnictwa, wzięli sadzonkę i posadzili drzewo. To bardzo ważne, to nie jest działanie tylko na dzisiaj i tylko dla nas, ale także dla przyszłości. Las to oczyszczanie powietrza, produkcja tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla, to ogromnie istotne także z konieczności, jaką jest ochrona klimatu - apelował prezydent.
W odpowiedzi na apel prezydenta panie Magdalena Połczyńska i Małgorzata Korytowska pozyskały trzy sadzonki dla ZSP w Nietążkowie z Nadleśnictwa Kościan, gdzie państwo Magdalena Marchelek i Zbigniew Mikołajczak wraz z Kołem Łowieckim nr 10 „Ryś” od lat współpracują z młodzieżą szkolnego Koła Ekologicznego.
W dniu dzisiejszym uczniowie technikum architektury krajobrazu i Koła Ekologicznego wraz z paniami Pauliną Pacholczyk i Magdaleną Połczyńską posadzili swoje drzewka w nowo powstałym założeniu przyszkolnym. Młodzież złożyła Zielone Ślubowanie więc sadzonki będą miały stałą opiekę i pięknie wkomponują się w przyszkolny starodrzew.

Magdalena Połczyńska
  
 

 
Patronat
Politechniki
Poznańskiej

bip

Wynajem

pomieszczeń szkolnych


Certyfikaty i odznaczenia
Gratulacje i podziękowania


Nasi Partnerzy

zobacz »