Święto Odzyskania Niepodległości
8.11.2019 r.
W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po latach wysiłków i zmagań wielu Polaków, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Listopadowe obchody tego święta symbolizują miłość do naszej Ojczyzny, przypominają jej burzliwe dzieje i walkę o wolność.
W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu Szkoła do hymnu, którego inicjatorem był Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży. Uczniowie wraz nauczycielami, dyrekcją i pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie, poprzedzone krótkim referatem na temat odzyskania niepodległości przez Polskę, było wyrazem głębokiego patriotyzmu oraz szacunku dla naszych przodków, którzy oddali za Polskę swoje życie.

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej