Obóz dla maturzystów klasy 3loa
20.11.2019 r.
Przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu st. sierż. Łukasz Pieprzyk zorganizował obóz dla maturzystów klasy 3loa ZSP w Nietążkowie. Uczniowie uczestniczyli w dwudniowych treningach kompetencyjnych, które odbyły się nad jeziorem Kiekrz. W trakcie obozu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z wykwalifikowaną kadrą psychologów z KWP w Poznaniu. Warsztaty obejmowały symulację rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją, oraz sztukę autoprezentacji. Następny dzień obozu to wykład akademicki nt. „Społeczne zagrożenia dla osób wstępujących w dorosłe życie” w Wyższej szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu. Po wykładzie uczniowie pojechali do Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborową, gdzie sprawdzili swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód. Obóz zakończył się w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa w Skodzie Auto Lab. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach nt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Odbiór świadectw
maturalnych
od 8 lipca 2025 r.
od godz. 10:00
pokaż »
« ukryj

Odbiór świadectw
maturalnych
Odbiór świadectw maturalnych
od 8 lipca 2025 r. od godz. 10:00

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej