I Forum Edukacyjne
26.02.2019 r.
Dnia 26 lutego 2019 r. w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyło się Forum Edukacyjne organizowane przez Powiat Kościański we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Kościanie. Do udziału w Forum zaproszono uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum zainteresowanych wyborem dalszej ścieżki kształcenia w branżowej szkole I stopnia lub technikum. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy z powiatu kościańskiego, przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, samorządowcy, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Wszystkich uczestników Forum przywitał Starosta Kościański Henryk Bartoszewski. Następnie głos zabrał dr Mirosław Radoła, który wygłosił prelekcję dotyczącą determinantów wyboru ścieżki zawodowej. Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego Pan Bolesław Ratajczak przedstawił informacje dotyczące szkolnictwa zawodowego. Pełnomocnik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Pani Monika Lewandowska przybliżyła zebranym tematykę funkcjonowania Cechu Rzemiosł. Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w Forum mieli okazję do bezpośredniego kontaktu i rozmów z przedsiębiorcami. Uczniowie mogli również porozmawiać z uczniami i nauczycielami Szkół Ponadgimnazjalnych na temat kierunków kształcenia zawodowego.
VS

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej