Dzień Wolontariusza
9.12.2013 r.
W dniu 9 grudnia 2013 r. wolontariusze wzięli udział w imprezie z okazji „Dnia Wolontariusza”, która tym razem odbyła się w naszej szkole. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: pani poseł Małgorzata Adamczak, pan w-ce starosta Edward Strzemiński, siostry z Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, oraz wolontariusze i ich opiekunowie z dyrekcją z różnych szkół powiatu kościańskiego. Wolontariusze w formie wywiadu przedstawili swoją pracę oraz plany na przyszłość. Były podziękowania dla najbardziej zasłużonych uczniów działających na tym polu, tym razem byli to Angelika Krajs, Daria Rogalewicz, Amanda Wojciechowska, Martyna Grzesińska, Natalia Migas, Marzena Kuśnierek oraz Albert Pacanowski. Wyróżnienia wręczone zostały przez opiekuna wolontariatu: panią Karolinę Majorek. Gratulacje przekazała dyrektor szkoły pani Arleta Adamczak Puk, i pani poseł Małgorzata Adamczak. Cała impreza była wypełniona prezentacjami, podziękowaniami i wesołą muzyką. Były tańce, wspólny śpiew, jednym słowem wspaniała zabawa.
mgr Karolina Majorek

Odbiór świadectw
maturalnych
od 8 lipca 2025 r.
od godz. 10:00
pokaż »
« ukryj

Odbiór świadectw
maturalnych
Odbiór świadectw maturalnych
od 8 lipca 2025 r. od godz. 10:00

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej