Finał Mistrzostw Wielkopolski w Drużynowych Biegach na Orientację. Chodzież.
30.05.2025 r.
30 maja 2025 r. tereny leśno-parkowe w Chodzieży były miejscem rywalizacji w ramach Mistrzostw Wielkopolski w Biegach na Orientację. Bieg na orientację polega na jak najszybszym pokonaniu trasy w nieznanym terenie przy pomocy mapy i kompasu. W zawodach uczestnik odnajduje punkty kontrolne w wyznaczonej kolejności. O kolejności na mecie decyduje krótszy czas pokonania trasy, przy czym klasyfikowani są zawodnicy, którzy odnaleźli prawidłowo wszystkie punkty kontrolne. Wybór drogi pomiędzy pk. jest indywidualną sprawą zawodnika, zależną od jego umiejętności czytania mapy, znajomości symboliki mapy do BnO, posługiwania się kompasem oraz wydolności fizycznej. W zawodach w Chodzieży długość trasy po linii prostej w kategorii chłopców wynosiła 2,8 km (15 punktów kontrolnych), a kategorii dziewcząt 2,5 km (14 punktów kontrolnych).
Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: w kategorii dziewcząt – Maja Han, Monika Tomowiak, Wiktoria Kielusiak Spychała; w kategorii chłopców – Ignacy Pudliszewski, Kamil Merda, Gabriel Stachowski. Spośród naszych zawodniczek najlepszy wynik uzyskała Monika Tomowiak z czasem 37’45”, natomiast wśród chłopców najszybciej trasę pokonał Ignacy Pudliszewski z czasem 34’45”.
Wszystkim uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych w przyszłym roku.
Opiekunami młodzieży byli: Jarosław Pietrowski, Łukasz Złotkowski.

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”
do 15 września 2025
zgłoszenia do 15 września
pokaż »
« ukryj

Konkurs
„Hejt, a Ty – po której stornie jesteś”

Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej