Wpisując się w obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zaprosiliśmy do naszej szkoły historyka.
1 grudnia br. w auli szkolnej wysłuchaliśmy wykładu Pana Marcina Podemskiego na temat: Powstanie Wielkopolskie 1918/1919. Historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu w bardzo ciekawy i zarazem przystępny sposób przedstawił okoliczności wybuchu powstania oraz jego przebieg w Poznaniu i w innych miejscowościach w Wielkopolsce. W prezentacji zwrócił szczególną uwagę na dowódców powstania, polityków i działaczy poznańskich, za sprawą których Powstanie Wielkopolskie wybuchło i zakończyło się sukcesem.
27 grudnia 2022 r. obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – największego zwycięskiego polskiego zrywu niepodległościowego. Decyzją Sejmu z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy 27 grudnia ustanowiono świętem państwowym.
Konkurs plastyczny do 20 lutego 2023 „Stop uzależnieniom” pokaż »« ukryj
W naszej szkole, w Nietążkowie, proponujemy zawód DEKARZA na poziomie branżowej szkoły I stopnia i w technikum. Uczniowie, którzy się kształcą w tym kierunku, są pod opieką Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tego względu mają bezpłatne szkolenia, stypendium na zakończenie każdej klasy oraz bardzo dobrej jakości, w fantastycznej stylistyce ubiory do pracy.
Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje: Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska Starszy Specjalista Pracy Socjalnej