Dnia 22 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z p. Katarzyną Snelą, p. Renatą Fijałkowską i p. Danutą Boczek wybrali się na wycieczkę do Świeradowa-Zdroju. Na początku uczniowie odwiedzili muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu, po czym zwiedzili miasteczko. W Świeradowie-Zdroju zdobywaliśmy Sępią Górę. Była to trudna wyprawa, dlatego ogromne brawa dla wytrwałych. Na koniec osoby chętne weszły na wieżę widokową SKY WALK i zobaczyły panoramę miejsca z wyższej perspektywy. Bez wątpienia Świeradów-Zdrój jest pięknym miejscem. Dziękujemy za super zorganizowaną wycieczkę w przyjemnym towarzystwie.
W naszej szkole, w Nietążkowie, proponujemy zawód DEKARZA na poziomie branżowej szkoły I stopnia i w technikum. Uczniowie, którzy się kształcą w tym kierunku, są pod opieką Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Z tego względu mają bezpłatne szkolenia, stypendium na zakończenie każdej klasy oraz bardzo dobrej jakości, w fantastycznej stylistyce ubiory do pracy.
Dołącz do najlepiej zarabiającej profesji budowlanej w Polsce
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje: Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska Starszy Specjalista Pracy Socjalnej